Anticelulitidová masáž + zábal

masaz sije

Anticelulitidová masáž není lymfatická masáž, používají se jiné hmaty a masíruje se speciálním olejem. Masáž hlavně stehen, boků a hýždí trvá cca 60 min. Masáž je rychlá a intenzivní. Pak se provádí tlakový zábal, který trvá cca 20 min.

Působí příznivě na pokožku,silně detoxikuje a čistí pokožku,urychluje metabolismus a odbourávání tukových buněk,vypíná pokožku.

Díky stlačení stoupne tlak a filtrace z krevních kapilár se sníží, velmi účinné na celulitidu. Zábal se dává těsně po masáži a tím se zvyšuje jeho vstřebávání do tkání. Doba zábalu trvá 20 minut, což je ideální čas pro vstřebání účinných látek.

Celulitida se vyskytuje i u velmi štíhlých žen a to díky odlišnému uspořádání podkožního vaziva než je u mužů.

Celulitida – pomerančová kůže je považována především za kosmetický problém. Nesprávnou životosprávou (kouření, pití kávy a alkoholu, konzumace cukru, čokolády, uzenin chipsů, instantní a konzervační potraviny, bílé pečivo, tučná masa, přílišné solení a hlavně nedostatečný příjem tekutin hlavně slazených a perlivých) je tělo zanášeno metabolity, které pak lymfatický systém není schopen vyloučit. Když se k tomu přidá nadváha, stres, nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání a těsné oblečení, tkáně pak trpí nedostatečnou výživou. Pak nastávají změny podkožního tukového vaziva.

Hromadění toxinů způsobuje akumulaci vody v podkoží – je to dáno kyselým charakterem toxických látek a jeden důsledků špatného oběhu. Toxiny jsou velmi často rozpustné v tucích a proto se automaticky usazují v tukové tkáni a způsobují deformaci tukových buněk. Ty jsou v takto deformované podobě velmi obtížně „spalitelné“. Celulitida tedy není nadbytek tukových buněk, ale neschopnost našeho organismu tuky spalovat.

Stupně celulitidy:

1. stupeň – první příznaky v podobě pomerančové kůže jsou patrné pouze při „kompresivním testu“, který se provádí tlakem směrem k sobě na části kůže.

2. stupeň - tzv. „manekýnské stadium“ se projevuje drobnými nerovnostmi, které se objevují nejdříve na vnější straně stehen a jsou viditelné bez kompresivního testu.

3. stupeň - nerovnosti jsou viditelné vždy bez ohledu na osvětlení, stání, sezení či ležení.

4. stupeň - někdy se tak označují hrubé projevy nerovnosti a hlavně nezvratnost poškození.

Celulitida a účinné terapie :

V zásadě existuje několik účinných metod proti celulitidě: manuální lymfodrenáž, anticelulitidová masáž a vakuová masáž. Každá z nich má poněkud odlišné účinky. Manuální lymfodrenáž působí na odplavení škodlivých látek a značně odvodňuje, čímž ovlivňuje kvalitu pokožky. Anticelulitidová masáž a vakuová masáž působí na podkožní vazivo, pokožku a tukové buňky, čímž viditelně vypíná pokožku.